REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Firma MM Systemy rozpoczęła rozbudowę fabryki z branży automotive w województwie opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma MM Systemy rozpoczęła rozbudowę fabryki z branży automotive w województwie opolskim
Następna firma z branży automotive inwestuje na terenie województwa opolskiego. 20 czerwca br. w Kątach Opolskich została rozpoczęta kolejną rozbudowa zakładu MM Systemy Sp. z o.o.
Zabytkowe fabryki przy Sienkiewicza w Łodzi będą uratowane! Co tam powstanie? [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowe fabryki przy Sienkiewicza w Łodzi będą uratowane! Co tam powstanie? [ZDJĘCIA]
W dwóch pofabrycznych budynkach przy ul. Sienkiewicza trwają prace remontowe. Co tam powstanie i na jakim etapie są prace?
W Knurowie wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki dla fińskiej Grupy Fortacoartykuł
Pokaż artykuł
W Knurowie wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki dla fińskiej Grupy Fortaco
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zaufanym partnerem w dobie reindustrializacji. Deweloper realizuje zakład produkcyjny fińskiej Grupy Fortaco w Knurowie, koło Gliwic, a budowę obiektu sfinansował Alior Bank kwotą ponad 24 mln euro. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję odbyła się 21 listopada.
Rekordowa transakcja. Dwie wielkie fabryki w Polsce sprzedane za ponad miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa transakcja. Dwie wielkie fabryki w Polsce sprzedane za ponad miliard złotych!
Kolejna wielka transakcja na rynku nieruchomości w Polsce. Tym razem dotyczy rynku nieruchomości przemysłowych. Jedna z największych firm produkcyjnych w Polsce sprzedała dwa nowoczesne fabryki o łącznej powierzchni 264 000 metrów kwadratowych., zlokalizowane w południowej Polsce za ponad 1 miliard złotych. Jest to największa umowa typu "sale and leaseback" w historii Europy Środkowo-Wschodniej.
Zamiast fabryki aut elektrycznych Izera w Jaworznie powstanie wielki hub produkcyjno-rozwojowyartykuł
Pokaż artykuł
Zamiast fabryki aut elektrycznych Izera w Jaworznie powstanie wielki hub produkcyjno-rozwojowy
W dniu 18 lutego 2026 roku przedstawiciele Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), a także ElectroMobility Poland S.A. (EMP) podpisali term sheet definiujący założenia oraz warunki przyszłej transakcji wejścia kapitałowego do spółki.
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi
Panattoni BTS oficjalnie rozpoczyna w Łodzi budowę nowego zakładu produkcyjnego dla ZREW Transformatory S.A. Inwestycja o wartości 25 milionów franków szwajcarskich (ok. 115 mln zł) stanowi kamień milowy dla segmentu transformatorów energetycznych: pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych firmy i przyczyni się do powstania 200 nowych miejsc pracy. Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 21 listopada 2025 roku.
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcję
BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens, przeniósł produkcję do nowej i większej fabryki w Rudnej Wielkiej, nieopodal Rzeszowa. Zakład produkcji małego AGD wybudowała firma Panattoni. Całkowita wartość tego projektu wyniosła niemal 600 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku i została zrealizowana zgodnie z planem. Firma BSH właśnie przeniosła maszyny produkcyjne z dotychczasowej, pobliskiej lokalizacji.
Ponad 800 miejsc pracy uratowane. Światowy gigant przejmuje dużą fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 800 miejsc pracy uratowane. Światowy gigant przejmuje dużą fabrykę w woj. śląskim
Bardzo dobra informacja dla Bielska-Białej. Zostanie uratowane ponad 800 miejsc pracy, w tym liczącym ponad 165 tysięcy mieszkańców mieście w województwie śląskim. Szwajcarsko-szwedzki koncern ABB sfinalizował zapowiadaną od lutego sprzedaż zakładu produkcyjnego w tej lokalizacji. Transakcja została oficjalnie zakończona 30 kwietnia. Co najważniejsze, mimo zmiany właściciela, ponad siedmiuset pracowników zachowało zatrudnienie. 100 kolejnych pozostanie nadal w strukturach firmy ABB.
Za 150 mln euro w Warszawie powstanie kompleks mixed-use Drucianka Campus [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 150 mln euro w Warszawie powstanie kompleks mixed-use Drucianka Campus [WIZUALIZACJE]
Kolejny wielki projekt typu mixed-use w Warszawie. Liebrecht & wooD rozpoczął prace przygotowawcze do realizacji swojej najnowszej inwestycji na warszawskiej Pradze-Północ. W ramach rewitalizacji Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ (Drucianki) powstanie Drucianka Campus – innowacyjny kampus mixed-use oferujący 42 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 7 500 mkw. dodatkowej powierzchni przeznaczonej na część handlową, usługową oraz eventową.
[śląskie] Laboratorium innowacji w Tychach otwarteartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Laboratorium innowacji w Tychach otwarte
W jaki sposób możliwe jest zwiększenie efektywności produkcji dzięki automatyzacji procesów? We otwa...
[Warszawa] Nowa jakość przestrzeni biurowej w industrialnych murachartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowa jakość przestrzeni biurowej w industrialnych murach
Wyjątkowo licznie rewitalizowane obecnie warszawskie, historyczne obiekty industrialne przynoszą nie...
Kraków: Największe i najnowocześniejsze archiwum w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Największe i najnowocześniejsze archiwum w Polsce
W Krakowie przy ulicy Rakowickiej trwa budowa najnowocześniejszego i największego archiwum w Polsce....
Będzie więcej nowoczesnych dróg w Polsce Wschodniej – blisko 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszy Europejskichartykuł
Pokaż artykuł
Będzie więcej nowoczesnych dróg w Polsce Wschodniej – blisko 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszy Europejskich
Województwa Polski Wschodniej – podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i regionalne mazowieckie otrzymają 2 mld 379 mln zł na rozwój dróg wojewódzkich z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Celem inwestycji jest poprawa połączeń drogowych w regionie oraz lepsza łączność makroregionu z resztą kraju i Unią Europejską.
[Warszawa] Xella Polska od września w GreenWings Officesartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Xella Polska od września w GreenWings Offices
Spółka Xella Polska, producent i dystrybutor markowych wyrobów stosowanych w ekologicznym budow...
[Warszawa] Bank zostaje w biurowcu Millennium Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Bank zostaje w biurowcu Millennium Park
Bank Millennium S.A. przedłużył umowę najmu ponad 18 900 m kw. powierzchni biurowej w warszawskim bu...
Bank Millenium otworzy we Wrocławiu nową siedzibę swojego call centerartykuł
Pokaż artykuł
Bank Millenium otworzy we Wrocławiu nową siedzibę swojego call center
Jeden z największych polskich banków – Bank Millenium otworzy za kilka miesięcy w stolicy...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Faurecia Wałbrzych Sp. z o.o.
Łęg
We Wrocławiu ruszyła budowa pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ruszyła budowa pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska ruszyła realizacja kolejnej, dużej inwestycji z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania buduje w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzymał od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
REKLAMA